Nadační fond Fonte Vitae

Nadační fond Fonte Vitae podporuje projekty, které nás učí, jak s vodou zacházet, i projekty vědecké, které přinášejí nové poznatky a možnosti v péči o vodu.

Golf s nadějí 2022

Hokejový tým osobností HC Olymp Praha v čele s Martinem Dejdarem uspořádal ve spolupráci s Golf Resort Karlštejn a generálním partnerem Wero Holding a.s. již 4.ročník tradičního charitativního golfového turnaje „Golf s nadějí 2022“. Výtěžek z dražby exkluzivních předmětů činil 368 000 Kč a opět byl věnován nadačnímu fondu Fonte Vitae.

Mezi hráči se objevili nejenom fotbaloví veteráni jako Antonín Panenka nebo Ladislav Vízek, ale dorazil také jeho zeť Vladimír Šmicer, Horst Siegl nebo Ivan Hašek. Hokej reprezentovali hráči NHL Tomáš Hertl, David Pastrňák, Jakub Kaše a Jakub Vrána a nechyběl i pravidelný účastník turnaje Jiří Hrdina.

Hokejista Tomáš Hertl věnoval do dražby svůj dres, který vydražil za částku 20 000 Kč jeho fotbalový kolega Vladimír Šmicer. A jelikož dal fotbalista Šmicer do dražby svůj slávistický dres, tak ten si nakonec za 25 000 Kč odnesl domů Tomáš Hertl.

Součástí dražby byly také dvě fotografie na skle fotografky Lindy Orlík. Na jedné z nich byl zachycen Karlos Terminátor Vémola, jehož si odnesl domů za 11 000 Kč Matěj Dejdar, syn Martina Dejdara. Obraz Jiřiny Bohdalové patří majitelům firmy Ferrat, kteří ho vydražili za 33 000 Kč.

Herečka Jiřina Bohdalová byla speciálním hostem golfového turnaje a získala si přízeň všech hostů, obzvláště pak mužského publika v čele s hercem Sagvanem Tofim a zpěvákem Matějem Ruppertem.  Od Martina Dejdara dostala výlet historickou tramvají, trasu i spolucestující si může vybrat sama, dále skleněnou golfovou hůl a limitovanou edici Sedleckých vín Day Dee.

Součástí golfového turnaje byla také vernisáž obrazů fotografa a umělce Vlastimila Kvapila. Do dražby daroval obraz s názvem Club 27 (je to speciální název klubu, do kterého patří všichni umělci, kteří zemřeli ve 27 letech), jehož majitelem se stal za 47 000 Kč Josef Kmoch. Ale jelikož se Ivanovi Haškovi líbil vystavovaný obraz Jenis Joplin, tak ten vydražil za 26 000 Kč a je už jeho majitelem. Podobně dopadl také obraz s Curt Cobain či zpěvačkou Amy Winehouse.

Druhým nejdražším vydraženým předmětem bylo dílo umělce Tomáše Bíma – obraz s názvem Řiční II, který byl vydražen za 48 000 Kč.

Nejvíce ohodnoceným dražebním předmětem byla skleněná váza, která byla vytvořena speciálně pro golfový turnaj. Autorem je jeden z nejlepších současných sklářů uznávaným nejen v ČR Jiří Pačinek, který tvoří mimo jiné pro BOII DESIGN, kteří cenu darovali. Ta se vydražila za nádherných 50 000 Kč.

Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (1) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (2) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (3) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (4) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (5) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (6) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (7) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (8) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (9) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (10) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (11) Fonte Vitae - Golf s nadějí 2022 (12)